Geoblog.pl    Pudelek    Podróże    Dalmacja i okolice    Mniejsza wersja Krka

Mniejsza wersja Krka

Bośnia i Hercegowina
Bośnia i Hercegowina, Wodospady Kravica

Tak się często określa wodospady Kravica - są znacznie mniejsze niż Krka, ale na mnie wywarły lepsze wrażenie. Po pierwsze są za darmo - nie licząc 2 euro za parking. Po drugie - ludzi tu też znacznie mniej (sporo z nich stanowią "pielgrzymi" z Medjugorje, których dowożą autobusem a potem chodzą sobie i dziwują się, że ktoś się kąpie) i kąpać się można pod samymi wodospadami. Widać, że to nie Chorwacja, bo wtedy na pewno teren zostałby uszczelniony i od razu dowalono by turystom bilety wstępu.

No, ale zobaczymy co będzie za kilka lat, bo Bośniacy od Chorwatów szybko się uczą.

Jedyny minus - trzeba uważać, aby nie przegapić drogi prowadzącej do kempingu - nie jest jednak tak źle, jak to niektórzy opisują. Drogowskaz jest i położono niedawno nowy asfalt.

kevlar
kevlar - 2011-10-23 02:35
Woda jest bardzo rześka żeby nie twierdzić że zimna. Prakuje tam niestety WC. Poza tym świetne miejsce na kilkugodzinny odpoczynek. Nie dziwi więc fakt że na polance obok jest tylu piknikujących.

Pudelek
Pudelek - 2012-04-12 17:20
wydaje mi się, że widziałem tam jakieś stare WC w drodze z parkingu do wodospadów - ale faktycznie, po za tym brak. Biorąc pod uwagę, że sprzedają tam napoje moczopędne i jakieś przekąski, to aż dziwne, że nic takiego postawili

mirka66 - 2013-03-04 10:58
Tutaj nie bylam ale potwierdzam,ze to w pomniejszeniu Wodospady Rzeki Krka.Fajnie tam.

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 379 wpisów379 54 komentarze54 1077 zdjęć1077 0 plików multimedialnych0

06.08.2016 - 14.08.2016