Geoblog.pl    Pudelek    Podróże    Dalmacja i okolice    Jak zostałem szpiegiem

Jak zostałem szpiegiem

Bośnia i Hercegowina
Bośnia i Hercegowina, Gabela

Przejazd przez przejście graniczne nie sprawił problemów - pokazuję dowody i jadę. Zatrzymałem się kawałek za przejściem, jeszcze po bośniackiej stronie, gdzie było kilka sklepów (Chorwaci przyjeżdżają tam na zakupy, bo sklepy są przed przejściem, więc nie ma kontroli) i drugiej, malutkie przejście graniczne dla miejscowych. Lubię takie nietypowe miejsca, więc zacząłem robić zdjęcia - m.in. słupka granicznego jak i samego przejścia. Chwilę potem słyszę, że ktoś się drze - starszy chłop stojący na schodach sklepu biegnie w kierunku bośniackich pograniczników i mnie pokazuje.

- No ładnie - myślę. Za chwilę przychodzi pogranicznik i pyta się co robię. Mówię, że zdjęcia, pokazuje mu jakie. Słupek, tablice są ok, ale przejście nie, muszę je skasować. Zapomniałem, że w niektórych krajach panuje jeszcze jakaś szpiegowska psychoza, bo jakim obiektem strategicznym jest przejście graniczne?

Wszystko skończyło się tylko wykasowaniem dwóch zdjęć, ale widać, że niektórzy mają jeszcze nawalone we głowach.

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 379 wpisów379 54 komentarze54 1077 zdjęć1077 0 plików multimedialnych0

06.08.2016 - 14.08.2016