Geoblog.pl    Pudelek    Podróże    Trzeci raz na Bałkany - aż do Epiru    Monastyr Studenica i nocleg

Monastyr Studenica i nocleg

Serbia
Serbia, Studenica

Kilkadziesiąt kilometrów jedziemy dość głęboką doliną rzeki Ibar (jeszcze się nam pojawi podczas tej wyprawy), po czym obijamy w boczną, pnącą się do góry drogę. Po jakiejś półgodzinie pojawiają się zabudowania monastyru Studenica - pięknego średniowiecznego kompleksu wpisanego na listę UNESCO. Obchodzimy go na szybko (zwłaszcza, że w bocznej cerkwi trwa pogrzeb), dokładnie obejrzymy go dopiero rano. Szukamy teraz miejsca na nocleg, bo już wieczór - obok monastyru miał być konak...

I jest - to nowy budynek za murami, siedzi pod nim trochę turystów, niemal sami Serbowie. Pytamy w recepcji o możliwość noclegu - każą nam chwilę poczekać, po czym informują, że mają wolny pokój :) 15 euro za osobę z kolacją i śniadaniem - bierzemy!

Na kolację, niestety, serwują rybę. Niestety, bo ja ryb nie jadam, ale jestem tak głodny, że tą pochłonę. Nie ma problemu z kupieniem piwa czy innego alkoholu - pod tym względem kościoły są znacznie normalniejsze niż katolickie.

Zasypianie w górskiej scenerii pod historycznym monastyrem to czysta przyjemność :)

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 379 wpisów379 54 komentarze54 1077 zdjęć1077 0 plików multimedialnych0

06.08.2016 - 14.08.2016