Geoblog.pl    Pudelek    Podróże    Norwegia 2008    Najwyższy szczyt Skandynawii

Najwyższy szczyt Skandynawii

Norwegia
Norwegia, Galdhøpiggen
Przejechano 1912 km

Atakujemy najwyższy szczyt Skandynawii - trasa nie jest techniczne trudna, ale męcząca. Po półtorej godzinie drogi zaczyna śnieg, momentami mokry, momentami zamarznięty. Po lewej i prawej stronie przepaście z lodowcami - nie mogę oderwać oczu. Im wyżej, tym śniegu więcej - lepiej się idzie po kamieniach, a właściwie potężnych głazach. Na szlaku sporo turystów, jest też kilka grup zorganizowanych - Japończyków, wiadomo, ze oni bez przewodnika się nie ruszą.

Przed szczytem zaczyna prószyć śnieg - po ponad 4 godzinach jesteśmy na górze! Tam niespodzianka - niewielki bufet, gdzie można przysiąść i kupić ciepłą herbatę. Schodząc część trasy pokonuję na tyłku na śniegu - ale zabawa :)

Gdy schodzimy do schroniska dopiero w lustrze widzimy jacy jesteśmy czerwoni - słońca prawie nie było widać a i tak nas spiekło. Wieczorem zasłużone piwo oraz rozmowy z innymi wędrowcami w jadalni.

kchrobak28
kchrobak28 - 2009-12-19 22:16
Zazdroszczę zdobycia Galdhopiggen, my widzieliśmy go jedynie ze Sognefjellsvegen. Widoki z takich wysokości muszą być niesamowite!!!

mirka66 - 2011-05-09 15:01
Super widoki.Niestety wszystkiego nie mozna zobaczyc naraz.

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 379 wpisów379 54 komentarze54 1077 zdjęć1077 0 plików multimedialnych0

06.08.2016 - 14.08.2016